Духовни книги за учење и стекнување етичко-морални вредности

Младиот и пророкот

0,00 ден

998 на залиха

Достапно веднаш, време за испорака available for immediate delivery **

Информации за продуктот

Младите слободно и отворено разговараат со пророчицата на денешницата, Габриеле, на различни теми. Совршена е за сите кои ја бараат подлабоката смисла на животот.

Жив разговор меѓу млади и пророкот. Младиот и поставува критички прашања, но и лични прашања. Кога би била ти сега возрасна како нас, околу 20 години – како би изгледал твојот живот? Што би правела после работа? Со што би се занимавала?…

Етичко-моралниот живот не прави слободни, среќни и успешни – тоа Габриеле, пророчицата за денешното време, ни го пренесува живо и со целосно разбирање.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Младиот и пророкот”

Младиот и пророкот